EUROVÍKENDY

Německo

 

Návštěva Berlína

Hlavní město Německa je místem, kde si každý najde to, co právě potřebuje. Tato pulzující metropole je známá nejen množstvím historických památek (Říšský sněm, Braniborská brána), muzeí, divadel a oper, ale také rozsáhlými zelenými plochami a nepřebernými možnostmi sportovního vyžití.

Berlín se vyznačuje zejména kulturní pestrostí a tolerancí, každoročně se zde koná například Karneval kultur, Berlínský filmový festival či světoznámý festival Love Parade. Zajeďte si na pravý kari wurst a nechte se pohltit nenapodobitelnou atmosférou třeba právě v rámci jednoho z našich eurovíkendů.

 

Rakousko

 

Návštěva Vídně

Vídeň je největším rakouským městem a současně nejvýznamnějším kulturním, politickým a hospodářským centrem země. Historické centrum Vídně je zapsáno na Seznamu světového dědictví UNESCO.

Vídeň se vyznačuje bohatou hudební tradicí, je zde mnoho divadel, muzeí a galerií. Ochutnat zde můžete třeba klasický vídeňský řízek či Sachrův dort. Poznejte tuto evropskou metropoli například v rámci eurovíkendu.

 

Maďarsko

 

Návštěva Budapešti

Toto velkoměsto vzniklo sloučením tří do té doby samostatných částí a to Budína, Starého Budína a Pešti. Pokud se vydáte do této maďarské metropole, která se rozkládá na obou březích Dunaje, jistě Vás nemine slušná porce maďarského pikantního guláše, tokajského vína, čardáše či cikánské hudby.

Pokud stále nevíte, zda do Budapešti vyrazit, jistě Vás přesvědčí tento světový unikát: Budapešť je jediné velkoměsto na světě, ve kterém je více jak stovka termálních pramenů a studní, proto neváhejte a přijeďte si odpočinout do místních lázní třeba v rámci některého z našich eurovíkendů.

 

Slovensko

 

 

Holandsko

 

Návštěva Amsterdamu

Nizozemská metropole Amsterdam je oblíbenou destinací pro eurovíkendy po celý rok. Eurovíkendy do Amsterdamu jsou především letecky, ale je možná i doprava autobusem.

Amsterdam návštěvníky nadchne především nezapomenutelnou atmosférou, nespočetnými mosty přes malebné kanály, historickou architektura v centru města, galeriemi, obchody a dalšími zajímavostmi.

 

Polsko

 

 

Francie

 

Návštěva Paříže

Francouzská metropole je bezesporu jedním z nejoblíbenějších cílů eurovíkendů, dost možná vůbec nejoblíbenější. Kouzlu Paříže není těžké podlehnout, ať již se jedná o historické, architektonické a umělecké památky (Notre Dame, Louvre, Versailles, Vítězný Oblouk, Sacré Couer, Invalidovna nebo Eiffelova věž).

Pařížské kavárny a restaurace jsou snad na každém rohu a celková atmosféru tohoto velkoměsta je vyjímečná. Eurovíkendy do Paříže jsou cenově dobře dostupné a nabídka je vzhledem k oblíbenosti Paříže široká.

 

Itálie

 

Návštěva Říma

Město Řím bylo založeno před více než 2700 lety a je bezesporu jedním z nejstarších měst Evropy. Eurovíkendy do Říma využívají turisté především z důvodu návštěvy památek, kterých v Římě naleznete tisíce.

Pozůstatky antické kultury, barokní i renesanční skvosty v čele s některými nejznámějšími objekty světa lákají turisty v každou roční dobu. Řím, to je nezapomenutelný zážitek, který ve vás zanechá vzpomínky napořád. Eurovíkendy do Říma jsou ideální příležitostí toto město poznat.  

Návštěva Benátek

Město desítek vodních kanálů a gondol, malebných mostů a domů lemujících tyto kanály, město monumentálních architektonických památek a bohaté historie, ale i město zamilovaných s nezapomenutelnou atmosférou - takové jsou Benátky, které byly zařazeny do dědictví UNESCO. Eurovíkendy v Benátkách ve vás často zanechají vzpomínky na celý život.

Zejména populární jsou Benátky každý rok na konci února, kdy ve městě probíhá slavná Benátská noc. Populární jsou nejen Benátky, ale celá Benátská riviéra plná ostrovů a malebných pláží.

Návštěva Milána

Miláno je druhé největší italské město, hlavní město oblasti Lombardie a provincie Miláno. Na své si zde přijdou zejména milovníci módy a designu, toto město je také centrem obchodu, bank a je sídlem mnoha velkých a úspěšných firem.

Dále je známé jako sídlo opery La Scala a fotbalových klubů AC a Inter Milán. K vidění je zde například velkolepý Dóm či hrad rodiny Sforzů a mnohé další monumenty a zajímavosti.

 

Španělsko

 

Návštěva Madridu

Španělská metropole Madrid ja často vyhledávaným cílem eurovíkendů, byť obvyklá doba, kterou ve městě při eurovíkendu strávíte často nestačí k tomu Madrid poznat dokonale. Kořeny města jsou arabské, což je na některých architektonických objektech znát i dnes.

Ve středověku Madrid ovládla křesťanská kulutura, což je především v historickém centru patrné na mnoha překrásných monumentálních stavbách. Zároveň ale Madrid nabízí spoustu moderní architektury, možností nakupování, malebných kaváren, příjemných restaurací a dalších možností pro oddechové eurovíkendy.

Návštěva Barcelony

Vydejte se do téměř 1,5 milionového hlavního města Katalánska a vnímejte všemi smysly příval španělského temperamentu. Barcelona je plná nejen dobrého jídla a pití, zejména čerstvých ryb, mořských plodů a sangríe, ale také velkolepých architektonických skvostů, které na Vás číhají na každém rohu.

Poznejte město Antoni Gaudího (Sagrada Familia, Güellský park) a fotbalové FC Barcelony ve formě eurovíkendu. Z naší pestré nabídky si jistě vyberete.